Štěpán Kuchař ctí fotbalovou tradici na Dobříši, kde s fotbalem začínal. Po dalších štacích se vrátil zpět do rodného města a letos převzal vedení B-týmu mužů. Po prvním utkání (Chlumec-Dobříš 3:0) jsem ho požádal o rozhovor.

 

Začínal jsi na Dobříši. Kdo tě přivedl k fotbalu? 

K fotbalu mě přivedl otec. Jsme fotbalová rodina, po dědovi, tátovi, bráchovi, mně a synovcích očekávám, že začne i můj syn Šimon nebo dcera Štěpánka.

 

Po odchodu z Dobříše jsi hrál v několika klubech. V kterých? Kde se ti nejvíce dařilo? Na jaký zápas (zápasy) nejraději vzpomínáš i na jaké trenéry?

Hrál jsem v Milíně, Marile Příbram, Písku, Milevsku a znovu jsem se vrátil na Dobříš. Rád vzpomínám na všechny štace, každá měla své kouzlo. Například v tehdy třetiligovém Milíně jsme po podzimu skončili druzí a já v osmnácti letech hrál stabilně. Dostal jsem se do amatérské reprezentace, kde se nám nepovedlo v rozhodujícím dvojzápase postoupit na mistrovství Evropy přes Španělsko. Pak přišla profi smlouva na Marile do ,,B týmu”, kde však přišlo i první zranění. Následovaly dva roky v divizním Písku. Po postupu do ČFL a nárocích na tréninky jsem, díky dnes již své ženě, na osm let zakotvil v Milevsku. Pak již přišel návrat domů. Co se týká trenérů, nerad bych na někoho zapomněl, každý mi něco dal, a tak všem hromadně tímto děkuji.

 

Co jsi očekával po příchodu zpět na Dobříš? 

Vracel jsem se ke klukům, s kterými jsem hrál už v dorostu. Těšil jsem se, že se zase budeme bavit fotbalem a pak u piva. Což se i naplnilo.

 

Jak jako nový trenér B-týmu vidíš reálnou šanci k záchraně v I.B třídě a co od mužstva očekáváš? 

I když jsme první utkání dost nešťastně prohráli, záchranu vidím reálně. Pokud srovnám náš tým na podzim a teď z jara, tak jsme mnohem silnější a zkušenější. Pokud budeme zdraví, tak se výsledky dostaví. Chceme s Honzou Karasem a Martinem Liškou vytvořit pořádnou partu, která se bude bavit fotbalem. Cílů máme více. Zachránit 1.B třídu, naučit mladší kluky vyhrávat a zapracovat dorostence. Aby se na Dobříši dál hrál hezký fotbal, který bude bavit diváky.

 

Děkuji za rozhovor!

Kopni to dál !Share on FacebookTweet about this on TwitterPrint this pageEmail this to someone