Výsledky a program mistrovských utkání  A-týmu mužů naleznete v tomto odkazu.

Pod tímto odkazem se zobrazí soupiska.

Rokycany – Dobříš 1 : 4 (1 : 1)

V netradiční páteční den, byl zahájen prvním zápasem nový ročník Divize A. Nováček z Dobříše v něm zaslouženě zvítězil. Oba týmy produkovaly kombinační hru, k vidění byly vidět hezké akce, avšak dobříšští hráči byli přesnější v zakončení.

Začátek zápasu přinesl opatrnou hru a oba týmy se snažily hlavně neudělat chybu. První střelu na dobříšskou branku vyslal Aubrecht, mířila však jen doprostřed branky. V 9.minutě zahrával Maryška přímý volný kop, míč proletěl pokutovým územím a skončil poprvé v domácí síti. Utkání dostalo nový náboj. Pohotová střela Puchmajera po přihrávce Šraina skončila v náručí domácího gólmana a poté začali být nebezpečnější rokycanští hráči. Klír střílel mimo branku a střelu Skopového zablokoval Talůžek. Ve 24.minutě střelu Černého lehce tečoval Weber a bylo srovnáno. Únik hostujícího Procházky zastavil gólman a možnost Valsy obránce.  V závěru první části hlavičkoval nad Šedivého branku Jindřich.

Druhou půli zahájili hosté dvěma šancemi. Tečovaná střela Valsy skončila nad břevnem a po chybě obrany obešel Valsa Vilda, jeho zpětnou přihrávku z brankové čáry poslal Šrain vysoko.  U domácích nebezpečná hlavička Trojance byla rovněž nepřesná. Rozhodnutí přišlo mezi 60 a 62 minutou. Po akci Dorta pronikal Maryška a byl nedovoleně zastaven. K pokutovému kopu se postavil Dort, jeho střelu stačil sice gólman vyrazit, ale na dorážku byl již krátký. V 62.minutě po rohovém kopu a podběhnutí Vilda hlavičkoval sváteční střelec Liška potřetí do sítě. Rokycany přidali, avšak příliš šancí si nevypracovali. Spěváček neuspěl při dvou přímých kopech, proti Jindřichovi zasáhl včas Talůžek a Hereit střílel zblízka nad bránu. Velkou šanci měl Puchmajer po útoku dvojice Šrain Valsa, avšak zblízka bránu netrefil, neuspěl ani Maryška po samostatné akci. Teprve v samém závěru domácí hosty zatlačili před vlastní branku, ale střelu domácího hráče srazil Rychlík na rohový kop, Vaščák mířil jen do Šedivého a ten se blýskl pěkný zákrokem při střele Spěváčka. V nastaveném čase unikl obraně střídající Junek, obránce chyboval a  Valsa  pečetil výsledek.

Branky: 24. Černý – 8. Maryška, 60. Dort, 62. Liška, 91. Valsa

ŽK: Procházka, Klír, Spěváček – 0

Rozhodčí: Šlapák

Diváků: 190

Dobříš: Šedivý – V. Weber, Talůžek, Rychlík, Liška – Puchmajer – Procházka, Dort, Šrain (80. Horáček) – Maryška (79. Junek), Valsa (91. Pokorný)

Trenér Dobříše Rychlík mírnil velkou euforii hostujících hráčů a velkého množství příznivců. „Jsme spokojeni, že jsme vyhráli. Jsme nováček soutěže, do zápasů budeme vstupovat s pokorou. Pro nás je priorita záchrana. Je vidět, že soutěž je tempem hry úplně jinde než krajský přebor. To nás malinko překvapilo, ale kluky jsem na to upozorňoval. „Tluču“ jim do hlavy, ať z toho nejsou vyděšení. První poločas jsme se rozkoukávali. Ve druhém poločase jsme už byli připraveni. Domácí mají svou kvalitu, my také. Vstup do soutěže se nám povedl, navíc na soupeřově hřišti. Myslím si, že Rokycany určitě nebudou patřit mezi mančafty, které by se pohybovaly na chvostu tabulky. Spokojenost. Teď nás čekají Karlovy Vary, to bude asi ještě kvalitnější soupeř. Čas nám ukáže, my půjdeme krok od kroku dál. Dnes to byl výborný týmový výkon. Kdybych ale musel někoho vyzdvihnout, tak řeknu Štěpána Maryšku.“

(rw)

Zde můžete shlédnout zápas.

Výbor MFK Dobříš děkuje všem fanouškům, kteří vážili cestu na toto utkání. Věříme v dobrou návštěvu i na našich dalších zápasech.

První mistrovský zápas

Pátek 12. 8. Rokycany – Dobříš 18.00  h. hřiště: Rokycany

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY A-TÝMU

Úspěšná generálka

Dobříš – 1. FK Příbram (juniorka) 3 : 0 (1 : 0)

Generálka na první soutěžní zápas divize vyšla domácím jak výsledkově, tak herně, úspěšně. Po většinu zápasu působili dobříšští lépe než mladá rezerva ligového týmu.

První možnost měli domácí po rohovém kopu, kdy Valsa ani Talůžek neuspěli. Následovala vyrovnaná dvacetiminutovka, kde hostující Klemš a Jančura svoje šance neproměnily. Domácí těžili, hlavně z rychlých akcí dvojice útočníků Valsy a Maryšky. Vzrušení přinesl i pokus Dorta z dálky, který jen těsně minul branku. Dvakrát neuspěl Valsa a na druhé straně nepřekonal Jechorta Šrain. Ve 27.minutě našel Valsa přesnou přihrávkou Maryšku, který otevřel skóre. Svou příležitost pak neproměnil Dort.

Ve druhé půli byli lepší dobříšští hráči, nedali hostům příliš šancí k zakončení. Výjimkou byl Landry, který několikrát zahrozil. Po rohovém kopu Šraina trefil Maryška tyč, volej M. Puchmajera skončil vedle branky, ale v 57.minutě si stejný hráč naběhl za obranu a přidal další branku. V 66.minutě uvolnil Dort Maryšku a ten přidal poslední úspěch domácích. Teprve v závěru ohrozili hosté Lendrym a Jančurou brankáře Šedivého, avšak výsledek se již nezměnil.

Výkon Dobříš je dobrým příslibem do zápasů divizní soutěže.

Branky: 27 a 66 Maryška, 57. M. Puchmajer

Dobříš: Jechort (46. Šedivý) – V. Weber (73. Bukva), Talůžek, Rychlík, Liška (52. Rajnoch) – Junek (46. Procházka), Dort, M. Puchmajer (66. O. Puchmajer), Šrain – Maryška (74. Junek), Valsa (66. Pjaták).

1. FK Příbram: Dvořák – Makoš, Jančura, Dacič, Kuba, Klemš, Rakitič, Pazderník, Květ, Bělohlávek, Hušek, Šrain, Červeňák, Landry, Zlatkovič.

(rw)

Čimelice – Dobříš 2 : 7 (2 : 1)

Ve třetím přípravném utkání si dobříšští hráči poradili s účastníkem jihočeského krajského přeboru. Poprvé nastoupil Maryška, avšak chyběli tentokráte hráči zálohy. Přesto hosté zaslouženě zvítězili díky větší aktivitě ve druhém poločase. K vidění byly vidět i hezké góly.

První střelu na branku Jechorta sice vyslal čimelický hráč, ale kombinační hrou si připravovali hosté více brankových příležitostí. Tři velké brankové příležitosti Maryšky však zmařil gólman. Když na druhé straně zastavila střela domácího útočníka tyč, přišel rychlý protiútok a Junek vyzval ke skórování Maryšku, který se nemýlil. Závěr však vyšel Čimelicím, když po dvou rohových kopech a zmatcích před brankářem dopravili míč do sítě Zelenka a Viták. Nutno dodat, že při druhém gólu neposoudil rozhodčí zákrok na Jechorta jako faul.

Ve druhé půli však hosté výsledek rychle otočili. Nejprve Valsa obešel brankáře a dal do prázdné branky a po rohovém kopu odražený míč poslal za hranicí šestnáctky opět Valsa technickou střelou potřetí do sítě. Poslední možností domácích byla střela útočníka zblízka, kterou Weber vyrazil na roh. Dobříšští pak předváděli oku lahodící akce, které úspěšně zakončovali. Rohový kop Maryšky lehce tečoval hlavou do sítě Gregor, stejný hráč po hezké kombinaci a přihrávce Junka přidal další úspěch, po narážečce obešel gólmana Maryška a zaznamenal šestou branku. Bonbónek přišel minutu před koncem. Maryška po hezké přihrávce do uličky, obešel gólmana, protože se dostal do nedobré střelecké pozice, míč si podržel a obloučkem překonal vracejícího se brankáře.

Dobříš: Jechort (46. R. Weber) – V. Weber, Talůžek, Rychlík, Bukva –   Gregor, Liška, O. Puchmajer – Junek, Maryška, Valsa (55. Kukol)

Branky: 42, Zelenka, 44. Viták – 31, 79 a 89. Maryška, 50 a 54. Valsa, 69 a 75. Gregor

Další přípravný zápas se hraje už ve čtvrtek od 17.00 hodin na Dobříši. Soupeřem Dobříše je juniorka 1.FK Příbram. Tento zápas je generálkou na divizi, neboť odpadá sobotní utkání s Čížovou v Rosovicích.

(rw)

Změna programu vyhrazena

Zasloužená remíza

Dobříš – Podlesí 2 : 2 (1 : 1)

Ve druhém přípravném utkání naši hráči remizovali s týmem I. A třídy. Kromě první půlhodiny zápasu, kdy měli domácí hráči mírnou převahu, mělo utkání vyrovnaný průběh.

První možnost měl hostující Jiránek, ale Webera v brance nepřekonal. Pak si již vytvářeli šance kombinačně lepší dobříšští hráči. V 17. minutě po individuální akci vstřelil první úspěch domácích Valsa. Další velké možnosti Procházky, Junka, Valsy a Šraina zůstaly nevyužity. Po půlhodině se začali prosazovat i hosté. S Růžkovou střelou měl domácí gólman Šedivý problémy a těsně nad branku střílel Pacina. Na druhé straně se netrefil z „voleje“ Dort a tři minuty před koncem vyrovnal hlavou po rohovém kopu Janů.

V úvodu druhé půle musel Weber dvakrát zachraňovat před Růžkem a na druhé straně nebezpečně hlavičkoval Pokorný nad branku, Valsa nastřelil tyč a Dortova střela těsně minula branku hostů. Ve velké šanci hostů netrefil branku Straka, těsně nad břevno zamířil Janů a v 72. minutě Růžek, po rychlé akci,  elegantně překonal dobříšského brankáře. V závěru zápasu překopl bránu z dobré pozice Šrain, Webera nepřekonal Kadlec a čtyři minuty před konce, po akci Dorta, prostřelil Zykána Valsa.

Branky: 17. a 86. Valsa – 42. Janů, 72. Růžek. Rozhodčí: Máša

Dobříš: R.Weber – Horáček(46. V. Weber), Talůžek, Rychlík, Liška (46. Pokorný, 60. O. Puchmajer) – M. Puchmajer (46. Gregor) – Procházka (46. Rajnoch), Dort, Šrain – Junek (46. Pjaták), Valsa

Podlesí: Šedivý (46. Zykán) – Jareš, Janů, Kocourek, Kadlec – Straka – Soucha, Pacina, Drašnar – Růžek, Jiránek.

Střídal: Vojtěšek

(rw)

Rozhodly závěry obou poločasů

Neděle  17. 7. Motorlet Praha – Dobříš 4 : 1 (2 : 0)

V prvním přípravném utkání byli domácí pohyblivější, nebezpečnější a potrestali  každou chybu.

Po relativně vyrovnané půlhodině s šancemi na obou stranách neuznal rozhodčí gól Talůžka pro ofsajd. Ve 40. minutě po chybě ve středu hřiště, zakončili brejk (1 : 0). Ve 43. po centru do pokutového území a faulu dobříšského hráče Motorlet bezpečně proměnil penaltu (2 : 0).

I druhá půle skýtala podobný obraz. Oba týmy neproměnily několik slibných šancí. V 75. minutě byl pronikající Dort zastaven faulem a sám penaltu proměnil. Hostům v závěru docházely síly, přesto mohl hlavou srovnat Talůžek ale gólman reflexivně míč vyrazil. V 85. minutě po odvráceném rohovém kopu domácí přidali další branku (3 : 1) a v posledních vteřinách po brejku do otevřené obrany završil Motorlet skóre utkání (4 : 1).

Sestava: Jechort (46. Weber R.) – Horáček, Talůžek, Liška, Pokorný – Procházka, Puchmajer M., Dort, Šrain – Kukol, Junek. Střídali: Rajnoch a Weber V.
Branka: Dort (pen.)